Overslaan en naar de inhoud gaan

De toekomst van Europa - Europa en de nieuwe wereldorde

De wereld is in beweging. Sinds de terugkeer van Trump in het Witte Huis is van de gevestigde wereldorde geen sprake meer en door alle geopolitieke spanningen is Europa belangrijker dan ooit. Het 'vrije' Amerika begint in een autocratie te veranderen en als het aan Trump en Poetin ligt, wordt de Europese Unie ook verleden tijd. Kortom: Europa, de democratie en onze vrijheid staan onder druk.

De toekomst van Europa

Wat betekenen alle geopolitieke ontwikkelingen voor de Europese eenheid en de toekomst van ons continent? En met betrekking tot onze democratie: hoe houdbaar is die? Wat moet er gebeuren om onze democratische rechtsstaat toekomstbestendig te houden? Hoe moeten we reageren op de opkomst van extreemrechts? En hoe zit het met onze vrijheid en veiligheid, zijn die nog wel gewaarborgd?

Met de programmareeksen De toekomst van Europa en De toekomst van de democratie geven wij antwoord op deze en vele andere vragen. We geven duiding bij het nieuws, om zo de wereld en alle ontwikkelingen die er spelen een stuk begrijpelijker te maken. Hiermee richten we ook het vizier op de toekomst, want vanuit het heden en het verleden werpen we vooral een blik vooruit: wat moet er gebeuren om onze democratie en onze vrijheid te beschermen?


Meer informatie: De toekomst van