Waarom kiezen de Amerikanen voor Donald Trump? De Britten voor een Brexit en waarom groeit de aanhang van anti-establishmentpartijen zoals de PVV, Le Front National en Alternative für Deutschland? Hebben we hier te maken met onderbuikgevoelens of is de onvrede gewoon terecht?
Vicepremier Lodewijk Asscher heeft op 23 januari 2017 een mini-college gegeven over de nieuwe maatschappelijk kloof die dreigt te ontstaan. Waar komt de onvrede vandaan en is de nieuwe kloof te dichten?
Lodewijk Asscher heeft na zijn mini-college samen met ons teruggeblikt op vier jaar kabinet Rutte II en stond stil bij de campagne voor de verkiezingen in maart.
Inhoud
De redacties van Europa Nu en Parlement en Politiek hebben alle relevante informatie over dit onderwerp op een rij gezet in onderstaand factsheet.
Haagsch College is een initiatief van Newscollege waarbij het Montesquieu Instituut een van de partners is. Vanuit het hart van politiek Den Haag geven belangrijke hoofdrolspelers en de beste analisten colleges over de thema’s die het nieuws beheersen.
Hier vindt u een overzicht van de Haagsch College lezingen die reeds zijn geweest. Meer informatie over de aankomende colleges en de organisatie van het Haagsch College vindt u hier.