Overslaan en naar de inhoud gaan

Invloed in Den Haag: aan tafel bij politici en bestuurders

Hoe kom je als onderzoeker te weten wat de relevante beleidsvoornemens zijn? Op welke momenten en op welke plaatsen kun je als onderzoeker invloed hebben? Hoe vertaal je jouw kennis en inzichten naar bestuurders, beleidsmakers en politici? En hoe maak je jezelf als expert bekend bij de media?

Het Montesquieu Instituut verzorgt de cursus ‘Invloed in Den Haag’ om een brug te slaan tussen wetenschappelijk onderzoek en bestuur.

Inhoud

  1. Maatschappelijke impact
  2. Programma
  3. Inschrijving, data en locatie
  4. Kosten
  5. Cursusleiders
  6. Meer informatie

Bestuurders, beleidsmakers en politici hebben behoefte aan wetenschappelijke kennis en inzichten om evidence based te kunnen werken. Het ontbreekt hen echter structureel aan tijd om binnen de universiteiten de weg naar de onderzoeker met de juiste kennis en inzichten te vinden.

Tegelijkertijd is het voor onderzoekers belangrijk om maatschappelijke impact te hebben. Bijdragen aan bestuur, beleid en politiek is voor veel onderzoekers een goede mogelijkheid voor maatschappelijke impact. Maar onderzoekers zijn daar niet altijd voor opgeleid.

Na deze cursus hebben deelnemers
1) basisinzicht in hoe Den Haag werkt
2) een plan om invloed in Den Haag te hebben

Het is van belang dat de onderzoeker een concrete casus heeft van een bestuurlijk/politiek/beleidsdossier waar hij/zij aan wil bijdragen.

Doelgroep: senior onderzoekers (UD, UHD en hoogleraar) die met hun kennis en inzichten willen bijdragen aan bestuur, beleid en politiek in en rond het Binnenhof. De voertaal van de cursus is Nederlands.